×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Tambur Meraklıları Atölyede Buluştu

Yazıcı-dostu sürüm

Viyana Yunus Emre Enstitüsü, İstanbur ve Türk Hava Yolları ortaklığıyla düzenlenen Tambur Atölyesi T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Tambur Sanatçısı Murat Aydemir liderliğinde gerçekleştirildi.

Avusturya başta olmak üzere Avrupa’nın çeşitli yerlerinden gelen tambur meraklılarıyla ve tambura ilgi duyan birçok kişinin katıldığı çalışma, 27-30 Eylül 2019 tarihleri arasında dört gün boyunca Viyana Yunus Emre Enstitüsünde gerçekleştirildi. Atölye çalışmasında makam ve usul gibi teorik bilgilerin yanı sıra tambur tekniği de uygulamalı olarak katılımcılara aktarıldı. Konuyla alakalı Aydemir, “Avrupa’nın ortasında tambur sevdalılarıyla buluşmak benim için çok heyecan verici, tambur sevdasını genç arkadaşlarımıza aktarmak gerçekten mutluluk veriyor.” diye konuştu.

Yoğun ilgi ile karşılanan atölye çalışması sonrasında tambur virtüözü Murat Aydemir tarafından katılımcılara katılım sertifikası takdim edildi.