Ana Dilimi Geliştiriyorum Kursu Başlıyor

Yazıcı-dostu sürüm

Viyana Yunus Emre Enstitüsü, Avusturya’daki Türk çocuklarına ve gençlerine yönelik Türkçe kursları düzenlemeye devam ediyor.

Gündelik yaşamlarında çocuklarınızın akrabalarıyla veya arkadaşlarıyla iletişim kurarken Türkçelerinin yetersiz kaldığını mı düşünüyorsunuz? Çocuklarınız için Türkiye’de bir gelecek planı mı yapıyorsunuz ya da Türk kültürünü, tarihini, coğrafyasını ve edebiyatını daha yakından tanımasını mı istiyorsunuz? Bu soruların cevabı evetse doğru adrestesiniz.

Viyana Yunus Emre Enstitüsü olarak hedeflerimiz: Çocuklarınızın Türkçeyi iyi konuşmalarının ve anlamalarının ötesinde, iyi okumalarını ve yazmalarını sağlamak, çocuklarınızın kendilerini ana dillerinde daha doğru ve rahat ifade edebilmelerini sağlamak, Türkçe dilbilgisi kurallarına uygun şekilde konuşmalarını sağlamak, Türkçe kelime hazinelerini genişletmek ve diksiyon bozukluklarını düzeltmektir.

Kurslarımıza ana dili Türkçe olan, 8-12 yaş arasındaki çocuklar kabul edilecektir. Viyana’nın merkezinde, 01.11.2019 - 31.01.2020 tarihleri arasında cuma günleri, 15:30 - 17:00 saatlerinde gerçekleşecek olan derslerimize sizleri de bekliyoruz.

Not: Kurumumuz herhangi bir kâr amacı gütmemektedir. Kursiyerlerden sadece kayıt ve materyal ücreti alınacaktır.

Kayıt için: http://t1p.de/uiqc

Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın;

☎️01/3103482

?viyana@yee.org.tr