20 Ülkeden 38 Ressam Enstitümüzde Buluştu

Yazıcı-dostu sürüm

Uluslararası Kültürel Çeşitlilik Organizasyonunun (ICDO) bu sene beşincisini düzenlediği Kültürlerarası Uzun Gece Programı kapsamındaki karma sergi, Viyana Yunus Emre Enstitüsünün destekleriyle sanatseverlerle buluştu. Enstitümüzün sergi salonunda gerçekleşen etkinlik 20 ülkeden 38 ressamı ağırladı.

Bu seneki konusu “Barış ve Kültürel Çeşitlilik” olan sergiye dünyanın dört bir ucundan ressamlar eserleriyle katkıda bulundular. Sergi açılışına başta T.C. Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun ve Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) Başkanı Ghada Fathi Waly’nin yanı sıra çok sayıda büyükelçi, diplomat, kültür enstitü yöneticileri, sanatçılar ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Viyana Yunus Emre Enstitüsü müdiresi Ayşe Yorulmaz “Türkiye’nin resmi kültür enstitüsü olan Yunus Emre Enstitüsü olarak sanata ve dünyanın her yerindeki sanatçılara destek vermekte olduğunu, Türk kültürünü tanıtmanın yanı sıra farklı kültürlerle kaynaşmayı, farklı kültürleri kaynaştırmayı da hedeflediklerini” dile getirdi. Yoğun bir katılımla sanatseverlere kapısını açan sergi 28 Eylüle kadar Viyana Yunus Emre Enstitüsünde ziyaret edilebilir.

Diğer Etkinlikler

Viyana Yunus Emre Enstitüsünün düzenlediği sergi ve konferansta “Ayrılık ve Göç” kavramları hem resim hem de şiir...

Viyana Yunus Emre Enstitüsünün düzenlediği sergi ve konferansta “Ayrılık ve Göç” kavramları hem resim hem de şiir...

Vienna Goes Europa Derneği’nin düzenlediği ve 23 ülkenin katıldığı “Avrupa Günü” festivalinde Viyana Yunus Emre...

T.C. Prag Büyükelçiliğinin desteğiyle Turkczech derneğinin düzenlediği Brno Türk Günleri kapsamında Viyana Yunus Emre...